logo header american advenure bile

work & travel

  plavčík v usa

work

Lokality

» Washington DC

» Maryland

» Virginia

» Pennsylvania

» New Jersey

» Delaware

podmienky

» $11.00 – $14.00/hod.

» garantovaných 45hod. týždenne (reálne medzi 45 – 55hod.)

» platný American Red Cross lifeguarding certifikát

ubytovanie

» nájom $105-$120/týždenne

» vratný depozit za apartmán

» garancia ubytovania s partnerom alebo kamarátom

» doprava na bazén: pešo, bike, auto, MHD

plavčík v usa jirka
american adventure san francisco
statue liberty island 1000x1000 kopie
lifeguard
Z

výhody

Program Work and Travel je nejjednoduchšia cesta, ako legálne vycestovať a pracovať v USA. Je to skvelá príležitosť pre získanie nových priateľov z rôznych kútov sveta a spoznanie cudzej kultúry. Naviac si zlepšíš angličtinu a tiež si niečo zarobíš na neskoršie cestovanie.

}

dĺžka pobytu

Pracovať môžeš v období od 15. mája do 15. septembra a po skončení víz máš ešte 30 dní na cestovanie po Štátoch. Domov sa však musíš vrátiť minimálne deň pred začiatkom zimného semestru.

účasť na w&t

Základné podmienky pre možnosť pracovať ako plavčík v USA a zúčastniť sa programu Work and Travel sú tri. Si denný študent VŠ. Máš medzi 18-28 rokov. Máš aspoň základy angličtiny.

travel

užitočné info

f.A.Q.

Môžem sa programu zúčastniť ako neštudent?

Taká možnosť nie je. Program Work and Travel je určený len pre denných študentov vysokých škôl, ktorí mají úspešne ukončený zimný semester a môžu na ambasáde doložiť potvrdenie o štúdiu, ktoré nie je staršie ako 30 dní.

čo keď som v poslednom ročníku?

Študenti z končiacich ročníkov sa programu zúčastniť môžu a platia pre nich rovnaké podmienky, ako pre ostatných účastníkov. Musia sa vrátiť domov maximálne deň pred začiatkom výuky v zimnom semestri. Pri pohovore na ambasáde naviac doložia potvrdenie o pokračovaní v ďalšom štúdiu, prípadne potvrdenie z práce, do ktorej sa chystajú nastúpiť.

Musím ísť na Work and travel cez agentúru?

Teoreticky nie, v praxi však áno. Ak si sám nájdeš sponzora víz, ktorý s tebou ako s jednotlivcom bude komunikovať a vydá ti formulár DS-2019, tak agentúru potrebovať nebudeš. Americkí sponzori ale so študentmi v prípade J-1 Work and Travel priamo nespolupracujú. Preto je nutné nájsť si dobrého sprostredkovateľa, napríklad nás, American Adventure! 🙂

Kto je sponzor víz?

Sponzorom víz je americká spoločnosť, ktorá vydáva formulár DS-2019 potrebný k žiadosti na udelenie J-1 víz. Sponzor tiež pre študentov zabezpečuje poistenie a funguje ako kontakt, na ktorého sa študenti môžu obrátiť v prípade nejakého závažnejšieho problému. My spolupracujeme s dvomi overenými sponzormi, United Work and Travel a CENET.

čo je formulár DS-2019?

DS-2019 je dokument, ktorý vydáva americký sponzor víz. Tento formulár je potrebný na ambasáde k žiadosti o J-1 vízum. DS-2019 určuje obdobie, kedy budeš mať platné vízum a kedy bude platiť v USA tvoje poistenie. Bez DS-2019 nie je možná účasť na Work and Travel.

Ako dlhý môže byť môj pobyt v usa?

Vďaka Work and Travel môžeš v USA legálne pracovať po dobu až 4 mesiacov medzi 15. májom a 15. septembrom. Naviac potom máš 30 dní na cestovanie. Podmienkou však je vrátiť sa aspoň jeden deň pred začiatkom zimného semestra. Táto podmienka platí i pre študentov už končiacich ročníkov, ktorí sa už v štúdiu ďalej nechystajú pokračovať.

čo je sevis?

SEVIS – Student and Exchange Visitor Information System. Je to online systém, ktorý využíva Department of Homeland Security na získánie informácií o ľuďoch, ktorí vstupujú na územie USA na F-1, M-1 a J-1 víza. Do tohto systému uvedieš do 10 dní od svojho príchodu do USA informácie o adrese svojho pobytu, zamestnávateľovi, kontakt na teba a na tvoju kontaktnú osobu. Neskôr se v priebehu leta musíš do systému raz mesačne prihlásiť. Na túto povinnosť budeš dostávať na email upozornenie od svojho vízového sponzora.