logo header american advenure bile

Pracovať ako bazénový plavčík v USA?

Publikované 07.07.2020

Úprimne povedané, sto ľudí, sto chutí. Pracovať ako plavčík v Amerike počas programu Work and Travel môže byť skvelá životná skúsenosť, ale taktiež to pre vás môže byť tá najnudnejšia práca na svete. Môže to byť pre vás spôsob, ako sa zdokonaliť v mnohých veciach, keďže budete mať dostatok voľného času pre seba. Na to, aby ste sa stali plavčíkom v USA, je potrebné, aby ste úspešne absolvovali plavčícky kurz cez American Red Cross, ktorý vám my, ako American Adventure, ponúkame.

Čas na bazéne

Byť plavčík znamená byť zodpovedný a plne prítomný. Budete mať čas na zábavu, čítanie kníh, opaľovanie sa, plávanie, rozprávanie s rezidentmi či kolegami, no v prvom rade musíte dbať na bezpečnosť ľudí v bazéne. Tá je prvoradá, nech sa vám to môže zdať akokoľvek prehnané. Vašou povinnosťou a prácou je najmä dávať pozor a predchádzať zraneniam či správaniu, ktoré k nim môžu viezť. Takže, ak budete mať človeka v bazéne, vašou prácou je sadnúť si na stoličku, zobrať si rescue tube a sledovať ho. Keď bude bazén prázdny, je potrebné skontrolovať toalety, kvalitu vody a pool deck. Ak je všetko čisté, chémia vody v poriadku a ľudia sú mimo bazéna, máte čas na seba. Nemôžete síce opustiť bazénový komplex (v angl. pool facility znie lepšie), no môžete si čítať knihu či plávať. Niektorí supervízori sú okej aj s notebookmi v guard roomoch, ak v bazéne a na pool decku nie je nikto, ale vo všeobecnosti nie sú povolené.

mereni vody v bazene
Chlór a pH sa v bazéne merajú každú hodinu.

Typy bazénov a váš supervízor

Vo všeobecnosti sú dva druhy bazénov, a to sú single guard bazény, kde je jeden plavčík a multi guard bazény, kde je plavčíkov viac. Záleží na veľkosti bazéna. Na single guardoch je skvelé to, že zväčša je ten bazén váš počas celého leta a ľudia si na vás zvyknú, ak budete na nich milý a slušný, tak si vás obľúbia a budú si vás rozmaznávať (nosiť vám jedlo, peniaze, voziť na výlety, pozvú na večeru,…). Na multi guardoch budete mať zase kolegov, s ktorými sa môžete počas búrky zabaviť (samozrejme, v medziach). Pripravte sa na to, že pracovať budete približne 8 až 12 hodín denne, v týždennom priemere 48 až 55 hodín. Väčšinou sa bazény otvárajú ráno medzi 9-tou a 12-tou a zatvárajú sa medzi 19-tou a 20-tou, v závislosti od konkrétneho bazénu. Rozvrh smien na týždeň budete dostávať vždy pár dní dopredu a počítať môžete s jedným až dvomi dňami voľna do týždňa.

cisteni bazenu
Plavčík sa stará o čistotu bazéna.

Nájdite si aktivitu, ktorú budete robiť na bazéne vo voľnom čase, keď nebudete mať žiadnych ľudí alebo bude zlé počasie. Vybavte sa knihami, učte sa cudzí jazyk, cvičte, plávajte a udržujte sa zaneprázdnený. Veď budete množstvo svojho pracovného času platení za vykonávanie svojich záujmov. Často budete v práci aj keď bude pršať a celý deň budete mať len pre seba. Nezabúdajte však na to, že „Safety is a priority“ a ak si nebudete plniť tých pár povinností, ktoré budete mať, leto sa vám veľmi páčiť nebude. Práca plavčíka je síce jednoduchá, no zodpovedná zároveň a je potreba si to uvedomiť a dávať dôraz na bezpečnosť.

Vašim priamym nadriadeným bude váš supervízor, na ktorého sa môžete hocikedy obrátiť, ale malo by sa jednať najmä o pracovné záležitosti v pracovnom čase, nie o vaše súkromné požiadavky. Ako sa budete vy správať a vykonávať svoju prácu, tak sa bude on správať k vám. Môže vám pridať extra hodiny, no aj vám ich skrátiť, dať warning a v tom najhoršom prípade aj vyhodiť. Avšak, môže vás odviezť do obchodu, na párty, zobrať na výlet a pomôcť s čím budete potrebovať. Všetko je len na vás. Myslite ale na to, že aj supervízor má po pracovnej dobe právo na súkromný život a keď to nie je nevyhnutné, skúste ho kontaktovať cez deň.

Práca

Cestovanie

rady

Môže ťa zaujímať

Prenájom automobilu

Prenájom automobilu

Určite sa všetci viac ako na sezónnu prácu v USA tešíte na časť spojenú s cestovaním a prenájom automobilu budete viacerí využívať. Plány sú nepochybne veľké a zrejme plánujete na presuny medzi...

read more