logo header american advenure bile
5 rad pro Work and Travel “first timery”

Serhij Petryna

Publikováno 30.05.2020

Byť súčasťou Work and Travel USA programu je zážitok na celý život! Získate množstvo skúseností, nadviažete medzinárodné priateľstvá, vyskúšate si prácu v anglicky hovoriacom kolektíve a, čo je najpodstatnejšie, budete cestovať a spoznávať svet. Dostať sa na Work and Travel program do USA je ľahšie, ako si môžete myslieť. A to najmä s American Adventure! Rozmýšľate nad účasťou v programe po prvýkrát? Tu sú rady pre vás:

1. Správna agentúra

 

Na to, aby ste sa ako študenti dostali do Ameriky na Work and Travel program, potrebujete nájsť na Slovensku spoločnosť alebo recruitera, ktorý vám pomôže s vybavením potrebných dokumentov (DS-2019 formulár, pracovná zmluva, víza, poistenie) a ktorý spolupracuje so zámorskými vízovými sponzormi či zamestnávateľmi. Agentúry sa líšia najmä výškou poplatkov, služby sú porovnateľné. Pri výbere agentúry si dávajte pozor na skryté platby, o ktorých vás možno konzultant na začiatku neinformuje a objavíte ich až v procese vybavovania programu. U nás v American Adventure razíme transparentný prístup k našim študentom a už vopred viete konečnú cenu programu. Na vaše podnety odpovieme čo najrýchlejšie, nie je problém dohodnúť si osobné stretnutie. S American Adventure pôjdete do USA pripravení!

 

2. Dobrá pracovná pozícia

 

Máte na výber niekoľko typov Work and Travel programov. Ten najobľúbenejší je program s prácou plavčíka. Už pred odchodom do Ameriky dostanete pracovnú zmluvu od jednej z našich partnerských plavčíckych spoločností na priemerne 48 hodín týždenne s minimálnym platom 8,75 USD/hod. V prípade, že si vyberiete tento program, musíte absolvovať American Red Cross plavčícky kurz, ktorý trvá 3 dni a je v cene programu. Ďalším typom programu, aký ponúkame, je program Work and Travel v Ocean City v štáte Maryland, ktoré je „dovolenkovou destináciou“ na východnom pobreží USA. Pred odchodom máte taktiež pracovnú zmluvu na 32+ hodín týždenne s minimálnym hodinovým platom 8,75 USD. V Ocean City, MD máte obrovskú šancu nájsť si po príchode viacero prác a pekne si tak počas leta zarobiť.

 

3. Kúpa výhodnej letenky

 

Kúpa letenky je už na samotnom účastníkovi Work and Travel programu. So skúseností sa nám potvrdilo, že je lepšie kúpiť letenku s troj či štvormesačným predstihom, aby ste ju nepreplatili. K najčastejším cieľovým destináciám patrí New York, Washington DC či Philadelphia. Ak však potrebujete prísť do DC, nebojte sa kúpiť si letenku do NY, rozdiel v cenách je niekedy aj 200 eur a autobus z NY do DC stojí v priemere 25 USD. Mnohé letecké spoločnosti majú približne v marci, apríli akcie na letenky do štátov, no musíte sa rozhodnúť rýchlo, pretože miesta sa vypredajú v priebehu niekoľkých minút. Ceny takýchto leteniek sa pohybujú približne na hranici 400 eur, mimo akcie rátajte s cenou približne 550-650 eur. Plavčícke spoločnosti zvyknú robiť pick up z letiska, v niektorých prípadoch sa budete musieť dostať do officu sami. S týmto transportom vám vieme pomôcť.

 

4. Batožina

 

Mnoho otázok, ktoré sa vám môžu naskytnúť, sú ohľadom batožiny a vecí, ktoré by ste si mali so sebou do USA na Work and Travel program zobrať. Určite si nemusíte brať kilogramy oblečenia, pretože ceny v retail shopoch sú naozaj nízke a dobre si cez leto nakúpite! Stačí vám pár vecí, pretože budete väčšinu svojho času tráviť v uniforme. Zabudnite na jedlo či alkohol, ceny sú porovnateľné so slovenskými, alkohol je často aj lacnejší. Maximálne však môžete preniesť 1 liter alkoholu, ak, samozrejme, máte vek ad 21. Dávajte si pozor na nadváhu batožiny, aby sa vám nestalo, že ešte pred odletom budete musieť zaplatiť niekoľko desiatok eur len pre to, že beriete so sebou zbytočnosti.

 

5. Plánovanie cestovania

 

Počas svojho pracovného leta budete mať možnosť cestovať cez svoje dni voľna. Niektorí zamestnávatelia vám umožnia po dohode zobrať si aj dva či tri dni voľna po sebe a môžete si spraviť dlhší výlet. To ozajstné cestovanie však prichádza až po ukončení sezóny. Ak nemáte partiu, spojte sa s ľuďmi vo vašom okolí, vyjde vás to cenovo lacnejšie. Prenájom auta, ubytovanie v hosteloch, benzín. Ceny vnútroštátnych leteniek sú nízke, takže sa oplatí presúvať aj lietadlom. Ak sa chystáte prenajať si auto, majte pripravený medzinárodný vodičský preukaz a rátajte s tým, že ak nemáte vek nad 25, budete musieť zaplatiť tzv. young fee a zvýši sa vám aj poistenie. V žiadnom prípade necestujte s batožinou, odložte si ju u známych v okolí mesta, z ktorého letíte domov. Cestovanie len s príručnou batožinou je tak lacnejšie a pohodlnejšie. Nerezervujte si ubytovanie počas ciest za každú cenu s predstihom. Hotely a iné ubytovacie zariadenia vypredávajú voľné izby za nízke ceny v deň, keď sa máte ubytovať. Napríklad v Las Vegas tak môžete bývať v luxusnej King size izbe s vírivkou za 50 USD na noc.

Může tě zajímat

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.